Mooer, Steep I ve Steep II USB ile ilk Ses Kartlarını duyurdu

mooer-steep-i-steep-ii-

Mooer Steep I ve Steep II
Mooer ilk olarak, çoğu geçmişteki ünlü pedalların yeniden yaratımlarına dayanan minik Micro serisi gitar pedallarıyla adından söz ettirdi. Üretici daha sonra gitar çoklu efektlerini ve GE250 ve GE300 Lite gibi amfi simülatörlerini serisine ekledi. Bunlara zaten USB ses yetenekleri dahil edildi, bu nedenle Mooer’ın artık saf USB ses arabirimleri de sunması mantıklı.

Adından da anlaşılacağının aksine Mooer Steep I, 1/4”-XLR birleşik jak üzerinde bir mikrofon/hat/enstrüman girişi ve ek bir 1/4” enstrüman/hat girişi olan 2 girişli bir arayüzdür. Arka taraftaki stereo hat çıkışına ek olarak, yan tarafta bir kulaklık girişi var. Masaüstü arabirimi, her iki kanal için giriş seviyesi kontrolleri ve ölçüm cihazlarının yanı sıra doğrudan izleme için bir ana çıkış seviyesi düğmesi ve bir miks düğmesi sunar. Stereo giriş sinyallerini izlemek için bir stereo monitör düğmesi de vardır.

Mooer Steep II ayrıca iki giriş sunar. Bu arabirim, ikinci bir 1/4”-XLR kombo girişi ekler, böylece iki mikrofonu aynı anda kaydedebilirsiniz. Ayrıca, Steep II, Steep I’de olmayan MIDI giriş/çıkış sunar.

Her iki arayüz de USB-C üzerinden bağlanır ve 24bit/192kHz’e kadar kayıt yapar. Mooer, çoklu platform arayüzlerinin bilgisayarlar ve mobil cihazlarla çalıştığını söylüyor. Her ikisi de çift USB-C bağlantı noktası sunar; ikincisi, bir mobil cihaza bağlandığında güç sağlamak için kullanılır.

Mooer, Steep I ve Steep II ile son derece rekabetçi bir pazara giriyor, bu nedenle rekabete karşı ne kadar dayanacaklarını göreceğiz. Ancak evde kayıt için ucuz bir masaüstü arabirimi arıyorsanız, artık göz önünde bulundurmanız gereken bir seçeneğiniz daha var.

0