Duet 3 İncelemesi

Apogee-Duet-3-ana

Apogee Duet 3 ses arabirimi incelemesi: Tonlarca I/O’ya ihtiyaç duymayan müzisyenler için harika bir çözüm

Apogee’nin Duet 3’ü, hareket halindeyken kayıt yaparken elde edilebileceklerin zirvesini temsil ediyor, ancak stüdyoda da aynı derecede iyi mi?

Bizim kararımız

⊕ Mükemmel kayıt sonuçları ve genel performans

⊕ En kaliteli tasarım ve yapı

⊕ Bir kanal şeridi aracılığıyla sıfır gecikmeli kayıt için yerleşik DSP

⊕ USB üzerinden güç sağlayan veri yolu

 

Apogee’nin Duet’i, en yüksek kalitede taşınabilir ses kaydı için standardı belirliyor. Şirket, üst düzey stüdyo ekipmanı yapma deneyimini sırt çantanıza kolayca sığan kompakt bir arayüze uyguladı. Dizüstü bilgisayarlar daha güçlü hale geldikçe, müzisyenler ve yapımcılar giderek daha fazla tavizsiz kayıt donanımıyla onları eşleştirmek istiyorlar. Üçüncü nesil Duet, bunun zirvesini temsil ediyor.

Premium his

Ünite, form faktörüne rağmen yüksek dereceli bir his ile olağanüstü derecede iyi inşa edilmiştir. İki enstrüman girişi, iki mikrofon/hat girişi ve iki dengeli çıkış kullanarak ses bağlantıları kurmak için bir ara kablosu kullanır. Duet sonunda, bağlanmak için vücudu inanılmaz derecede ince tutan özel bir kablo kullanır. Bazı insanlar kabloyu hiç umursamayacak ve diğerleri, Duet’in şık tasarımına kıyasla biraz düzensiz bulacaklar. Ne yazık ki, bu kadar ince bir ünitede tam boyutlu ses konektörleri elde etmenin tek yolu bu.

Apogee ayrıca Duet 3 için bir dock satışa sundu ve Duet’i sıkıca yerinde tutmanın ve bir ucunda yükseltmenin yanı sıra, bu, G/Ç’ı daha yönetilebilir bir şekilde çoğaltır ve geleneksel bir , ilgili bağlantı noktalarına sahip düz panelden oluşur. Duet’i taşımak yerine çoğu zaman masanın üzerinde kullanmayı planlıyorsanız, bu daha temiz bir çözüm ve idealdir.

Dock ile Apogee 3

Bus gücü

Ses, Mac, PC veya iPad Pro’nuza USB-C kullanılarak gönderilir ve USB-C – USB-A kablosu ve USB-C – USB-C kablosu sağlanır. Gerekli gücü sağlayabilen herhangi bir yeni bilgisayarla USB bağlantısı üzerinden de güç sağlar.

Yeterli watt değerine sahip bir iPad Pro güç kaynağı gibi bir adaptörden güç almanız için ikinci bir USB-C bağlantı noktası da dahildir. Bu özellik, yakın zamanda yapılan bir yazılım güncellemesi sayesinde gelir; bu nedenle, ilk sürüm modeliniz varsa, en son uygulama güncellemesini indirmeniz ve ürün yazılımı güncelleyicisini çalıştırmanız gerekir. Bu güncelleme ayrıca, özel güç kullanıldığında 5dB daha yüksek kulaklık çıkışı, LED metrelerde ses ve seviye gösterimi ve bir iPad Pro ile kullanıldığında 96KHz çalışma dahil olmak üzere ilk sürüme birkaç başka özellik ekler. Daha yüksek kulaklık çıkış seviyesine ulaşmak için en az 15W güç sağlamanız gerekir.

Kontrol altına almak

Apogee Control 2 uygulaması, arayüz ayarlarını yönettiğiniz yerdir. Ses düğmesine basıp çevirerek kart üzerinde birkaç işlev mevcut olsa da, uygulamada çok daha fazla kontrole sahip olursunuz. Kanal bağlama, seviyeler, kaydırma ve hassasiyet ayarlarının yanı sıra, kulaklık veya ana çıkışları, ışıkların parlaklığını ve daha fazlasını kontrol etmek için donanım kadranının davranışını yapılandırabilirsiniz. Donanım kadranı ayrıca, çevirdikçe yumuşak, güven verici tıklama geri bildirimi veren kademeli bir tasarıma sahiptir.

Uygulama aynı zamanda Duet’in yerleşik DSP işlemcisinde çalışan Symphony ECS Kanal Şeridi eklentisine nasıl erişeceğinizdir. Donanımdan güç almak, gecikme olmadan kayıt yaparken bunu kullanmanızı sağlar ve efsane Bob Clearmountain’i bir dizi kullanışlı ön ayar ile karıştırarak ayarlanmış basit sıkıştırma ve EQ sunar. Kulağa profesyonel geliyor ve kayıtlarınızı Duet’ten geçerken ayarlama ve kontrol etme yeteneği, diğer donanımınıza fazladan yük binmemesi anlamına geliyor; bu, özellikle CPU’nun biraz daha yüksek olduğu iPad Pro gibi cihazlar için kullanışlıdır.

Apogee Duet 3- DSP FX

Bu eklentiyi DAW’ınızda kullanmak ve kayıt sırasında sonuçları yazdırmak istemiyorsanız, 99$’lık ayrı bir satın alma yapmanız gerekir. Sadece Duet’in yüksek fiyat etiketi göz önüne alındığında, bu gereksiz gözükebilir. Apogee, iOS kontrol uygulaması için, iPad’e tam Duet düzenleme yeteneği kazandıracak, yakında piyasaya sürülecek bir güncelleme geliştiriyor.

Dahili olarak, Duet, Apogee’nin özel AD/DA dönüştürücülerini ve bozulmamış analog devrelerini kullanarak +65dB kazanç ile fantom gücü sunabilen iki preamp sağlar. 24 bitte 192 kHz’e kadar kayıt yapabilir; bu, bu kadar kompakt bir ünite için dikkat çekicidir ve ünitenin üst düzey tasarımının ve yapısının kanıtıdır. Kayıt seviyeleri hızla yükseldiğinde ve ses yakalama temiz, net ve güvenilir olduğunda bile gürültü ve bozulma çok düşüktü. Kulaklık çıkışı, gövde üzerinde 3,5 mm veya bağlantı istasyonunu kullanıyorsanız çeyrek inç ve sıfır ohm’dur ve uygulamada özel bir kulaklık karışımı oluşturmanıza olanak tanır.

Apogee Duet 3 – Kontrol Uygulaması

Duet’in övgülerini söylemek

Apogee, Duet 3’ün “onyıllarca süren inovasyonun” bir sonucu olduğuna dikkat çekiyor ve bu kesinlikle gösteriyor. Mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır ve netliği kaydederken ve izlerken çarpıcı sonuçlar sunar. Tüm bunları yapabilmesi ve sıfır gecikmeyle kendi yerleşik kanal şeridine güç sağlaması şaşırtıcı. Boyut ve ağırlığı mutlak minimumda tutmak için bazı tasarım kararları alındı ​​- vücut üzerinde çok fazla kontrol yok, ancak arkadan aydınlatma sayesinde görsel geri bildirim iyi. Çoğu yönlendirme ve kurulum, kayıt için yine de Mac’inize veya PC’nize bağlanacağı için yeterince adil olan Apogee Control uygulaması aracılığıyla yapılır. Ve donanım arayüzleri için yazılım kontrol panelleri giderken, iyi bir şekilde bir araya getirilmiş ve anlaşılması ve kullanılması kolaydır.

Piyasada çok az sayıda yerleşik DSP ve veri yolu gücü kombinasyonu ile birlikte birçok 2×4 arabirim vardır. Duet 3, büyük çoğunluğundan daha pahalıdır, ancak en talepkar yapımcı için üstün performans sunar. Kısacası, üstün taşınabilirliği, kalite veya aslına uygunluk açısından herhangi bir ödünleşim anlamına gelmez. Bu tür bir yatırım yapmak için ciddi bir kayıt yapmak istersiniz, ancak kalite ve taşınabilirlik sizin için çok önemliyse, her ikisinden de en iyi şekilde yararlanmanın mükemmel bir yoludur.

Apogee Düet 3

Ana Özellikler

 • +65dB kazançlı 2 preamp
 • USB-C güç ve veri
 • ECS Kanal Şeridi eklentisine sahip yerleşik DSP
 • 4 giriş ve 2 çıkışlı koparma kablosu
 • Sıfır ohm kulaklık çıkışı
 • Opsiyonel dok sistemi
 • Yönetim için Apogee Control 2 uygulaması
 • 192 kHz’e kadar, 24 bit kayıt
 • Metal ve Gorilla Glass gövde
 • Ayarlanabilir arka aydınlatma
 • Satın almak için tıkla Duet3
0